פרופ' דן עמירם

מנהלת ביה"ס למנהל עסקים סגל אקדמי בכיר
פרופ' דן עמירם
משרד: רקנאטי, 338

מחקר

פרופ' דן עמירם הוא סגן הדקאן ופרופסור מן המניין בפקולטה לניהול על שם קולר באוניברסיטת תל אביב. פרופ' עמירם מופקד על הקתדרה לשוקי הון ומוסדות פיננסים באוניברסיטת תל אביב. בנוסף הוא משמש כראש מכון חוגג למחקר ביישומי הבלוקצ'יין וראש הקבץ הפינטק בתוכנית המוסמך במנהל עסקים בבית הספר. לפני שהצטרף לפקולטה, פרופ' עמירם היה פרופ' חבר וראש הקתדרה על שם פיליפ ה. גייר בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת קולומביה בניו יורק. מחקריו של פרופ' עמירם מתמקדים בסיבות ותוצאות של אי שלמויות בשוק ההון הנוצרות על ידי אינפורמציה אסימטרית, מיסוי ומשפט עסקי בשווקי ההון והחוב ברחבי העולם. פרופ' עמירם פירסם מחקרים שהופיעו בג'ורנלים מובילים במימון וחשבונאות, בתחום חוזי חוב, בנקאות, שכר מנהלים, מיסוי בינלאומי, השקעות בינלאומיות, פשיטות רגל והונאות פיננסיות. מחקריו של פרופ' עמירם מראים שמידע, מיסוי וחוקים כלכליים משחקים תפקיד מרכזי בתהליכי קבלת ההחלטות של משקיעים, מנהלים ומוסדות פיננסים.

פרופ' עמירם זכה במספר פרסי הוראה ומחקר. הוא מתבקש באופן קבוע לייעץ בנושאים שונים לגופים ממשלתיים, תאגידים, מוסדות פיננסים והתקשורת (כולל הניו יורק טיימס, פורבס והוול סטריט ג'ורנל)

לפרופסור עמירם ניסיון עסקי רב. הוא שימש ומשמש כחבר ויושב ראש של ועדות שונות במועצות מנהלים של תאגידים ומוסדות פיננסים. הוא גם משמש כיו"ר הועדה המייעצת של האומות המאוחדות (האו"ם) לבקרה פנימית. לפני הדוקטורט הוא היה חלק מצוות החשבות בחברה בינלאומית גדולה וכמבקר בקסלמן וקסלמן.

לפרופסור עמירם תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ותואר שני בכלכלה מאוניברסיטת בן גוריון, ודוקטורט במנהל עסקים מהאוניברסיטה של צפון קרולינה בצ'אפל היל.

מינויים אקדמיים

Accounting, Corporate Finance, Financial Institutions, International Business, Taxes

צור קשר תואר ראשון
 

מתעניינים בלימודים?

 
 *
 *
 *
 *
מתעניין בתכנית *

 
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive