דבר דקאן הפקולטה לניהול לנוכח המלחמה

לקהילת הפקולטה שלום,

 

אני כותב אליכם מהדרום בימים עצובים ומאתגרים אלו את מכתבי השני מאז תחילת המלחמה.

 

קהילת הפקולטה איבדה סטודנטים.ות, בוגרים.ות, קרובי משפחה של חברי סגל, קרובי משפחה של סטודנטים.ות נחטפו ונהרגו, סטודנטים.ות איבדו את בתיהם ואת כל רכושם בהתקפה המזעזעת של ארגון הטרור הרצחני חמאס. אנחנו כואבים את כאבם, את כאבנו, ואת כאבה של המדינה. בלובי של בניין רקנאטי הקמנו פינת הנצחה לזכר הנופלים במלחמה הנוכחית שיזכיר לכולם את גבורתם.

 

באחד מביקורי בחמ"ל של אחת מערי הדרום שרבים מתושביה נרצחו בדם קר, הקפיד להדגיש בפניי ראש העיר את תכניותיו לעתיד ואת בקשתו שהפקולטה תסייע לו בפיתוח מנועי הצמיחה של העיר (כמובן שנסייע). ההבנה של ראש העיר שאנחנו מדינה של תקומה וצמיחה וגם מימים אלו נקום ונגדל, נתנה בי השראה וכך אני מקווה שתיתן גם לכם.

 

אנחנו בקשר עם הסטודנטים.ות, מסייעים ותומכים בכל דרך אפשרית לכל קהילת הפקולטה הזקוקה לעזרה, אנו פועלים ומסייעים גם לטובת אזרחי המדינה בכללותה. לטובת הנושא, הפקולטה הקימה צוות ייעודי המרכז ומטפל בכל בקשה ופנייה שמגיעה מסטודנטים.ות, משרתי.ות המילואים, חיילים.ות בשירות סדיר ובקבע, עסקים בעוטף ישראל ועוד.

 

חשוב לי לשתף אתכם בטעימה קטנה ממגוון הפעילות ההתנדבותיות והתמיכה בהם עוסקים חברי.ות הסגל והסטודנטים.ות בפקולטה:

 

 

אנו מעניקים סיוע, תמיכה מקצועית וייעוץ לעסקים במגוון תחומי ידע לחברות המושפעות מהמלחמה.

חברי.ות קהילת הפקולטה מתנדבים בחקלאות וביישובי הדרום ומסייעים לרשויות המקומיות בעוטף ובנגב., מתנדבים.ות במרכזי הסיוע למפונים, בתרומות, בשינוע וכל מה שנדרש

הקמנו את מפת היזמות הישראלית מעין מרקטפלייס מרכזי, שממפה ומציג את כל היוזמות במקום אחד

הקמנו קבוצת תמיכה לסטודנטים וסטודנטיות שבני זוגם.ן במילואים והם בבית מטפלים בתינוקות וילדים קטנים

גייסנו תרומות ואנחנו ממשיכים במאמצים אלו, לצורך מתן תמיכה כלכלית בסטודנטים.ות שמשרתים במילואים, חיילים.ות בשירות סדיר ובקבע

אנחנו עוסקים בהסברה, ברשתות ובעיתונות (כתובה ומוקלטת), עוסקים בדברור ישראל בעולם במגוון ערוצים מקצועיים וחברתיים כאחד

חברי הסגל שלנו, מעלים תכנים מקצועיים העוסקים בסוגיות שונות הקשורות למצב (כדוגמת התמודדות עם לחץ ועוד)

גיוס עובדים בתהליך מזורז לסטודנטים ולמעסיקים

 

אנחנו נעזרים בחברי קהילת הפקולטה לאורך השנים ובקשרים שלנו במגזר העסקי והציבורי על מנת לסייע ולקצר תהליכים ועוזרים בעוד פעילויות רבות ומגוונות. אם ישנם צרכים נוספים שאתם מודעים אליהם או מי מכם צריך עזרה, אנא פנו אלינו ללא היסוס. נסייע בכל דבר שנוכל. אני קורא לכולכם, להמשיך ולתרום בכל דרך שאתם יכולים!

 

אנחנו ממשיכים, בפקולטה, לטפל באפס סובלנות בכל מקרה של גילוי תמיכה בטרור, הסתה או תמיכה ושמחה על אירועי ה-7 באוקטובר. מקרים אלו בפקולטה שלנו הם חריגים שבחריגים. עד עתה הועברו אלינו ארבעה מקרים. אחד התברר כבר ברמת הפקולטה כאי הבנה ושלושה מקרים נוספים הועלו לטיפול משמעתי באוניברסיטה. מקרה אחד הסתיים הטיפול בהשעיה עד לתום ההליכים המשמעתיים שיתנהלו בבית הדין האוניברסיטאי. שני המקרים האחרים, עדין בבירור על ידי הגורמים הרלוונטיים באוניברסיטה, ועד שתתקבל החלטה בעניינים, אני הנחיתי להקפיא כל פעילות אקדמית ואדמיניסטרטיבית הקשורה בסטודנטים אלו עד סיום התהליכים על ידי האוניברסיטה.

 

אני שוב רוצה לחדד את האחריות שיש לנו כפקולטה לכלל הסטודנטים.ות שלנו והחשיבות שאני רואה בשמירה על כבוד הדדי ובניית מרחב משותף. לכן לא אקבל שום מקרה של פגיעה באף אחד מהסטודנטים שלנו ואתייחס לארועים כאלה בחומרה המרבית. 

 

לכל חיילי.ות המילואים ומשרתי.ות כוחות הביטחון, חיזרו בשלום ושימרו על עצמכם. אתם יכולים להיות בטוחים שאנו כאן בפקולטה נעשה כל מה שצריך לתמוך בכם.ן, תוך כדי ואחרי שתחזרו מהמילואים.

 

נכון לעכשיו, לאור המצב והאחוז הגבוה של מגויסים למילואים בקרב הסטודנטים.ות וסגל האוניברסיטה (בפקולטה מגויסים כ-500 סטודנטים.ות), פתיחת שנת הלימודים תיפתח לא לפני ה – 3 בדצמבר (מותנה בתחילת תהליך שחרור של מגויסים למילואים; תיתנן הודעה מקדימה של שבועיים). בשלב זה טרם נקבע על ידי הנהלת האוניברסיטה, האם ובאיזה אופן יושלמו השבועות שקוצרו. אנו נעדכן אתכם ברגע שיתקבלו החלטות בעניין זה.

 

אנו מתפללים עבור משפחות החטופים שישובו הביתה שלמים ובריאים במהרה!

 

אנחנו קהילה חזקה ומדינה חזקה. אנחנו ננצח ונמשיך להאיר.

 

בברכה,

דן

 

צור קשר תואר ראשון
 

מתעניינים בלימודים?

 
 *
 *
 *
 *
מתעניין בתכנית *

 
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>