מנהל עסקים MBA תשפ"א

 • ייחודיות התכנית
 • התמחויות
 • מבנה התכנית
 • ידע קודם נדרש
 • מבחן פטור מהקורס מודלים סטטיסטיים ואנליטיים לניהול
 • תנאי קבלה ורישום לתכנית
 • צרו קשר

התמחויות בתואר MBA

 1. אסטרטגיה ויזמות
 2. ניהול השיווק
 3. ניהול טכנולוגיה, יזמות ומערכות מידע
 4. ניהול והתנהגות ארגונית
 5. ניהול נתוני עתק ובינה עסקית
 6. ניהול פיננסי ושוק ההון
 7. ניהול נדל"ן
 8. ניהול גלובלי וייעוץ עסקי
 9. ניהול מערכות בריאות
 10. ניהול מערכות פיננסיות (מיועדת לרו"ח) - הלימודים יתחילו ב-23.7.2020

 

 

אסטרטגיה ויזמות
 

 

ההתמחות מעניקה לסטודנטים כלי ניתוח ותכנון הנדרשים לשם גיבוש אסטרטגיה ניהולית ועסקית לחברות, צעירות או ותיקות. במסגרת ההתמחות רוכשים הסטודנטים כלים תיאורטיים ומעשיים, המסייעים למנהלים בתהליכי גיבוש האסטרטגיה, תוך התחשבות באילוצים הנובעים מגורמים כמו משאבים, סביבה עסקית והשחקנים האחרים בשוק.
 

הלימודים במסגרת ההתמחות עוסקים בסוגיות נרחבות מתחומי הכלכלה, המימון, החשבונאות, השיווק, ההתנהגות ארגונית ועוד. בין הנושאים הנלמדים בקורסים: אסטרטגיה עסקית, יזמות, תורת המשחקים, ניתוח ענפים, חדשנות, רגולציה ועוד.

כמו כן ישנו דגש רחב בנושא היזמות העסקית. בקורסים בתחומי היזמות, הסטודנטים לומדים להכיר ​מהם האתגרים העומדים בפני מיזמים (טכנולוגיים ואחרים) ומהם הכלים להתמודד עם אתגרים אלו. הקורסים משלבים הבנה תיאורטית עם התנסות מעשיות והרצאות של אנשי מקצוע בתחום היזמות. למשל בתחום מימון יזמות, הקורסים יעסקו בדרכי המימון העומדות בפני יזמים, סוגי המשקיעים, הערכת מיזמים ושלבי הפיתוח השונים של מיזמים טכנולוגיים. 

 

למידע נוסף על ההתמחות והקורסים הנלמדים בה

 

 

 

ניהול השיווק

 

ההתמחות בשיווק מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי, לצד ידע יישומי, בנושאים מגוונים מתחום השיווק. סטודנטים בהתמחות מקבלים כלים מתקדמים הדרושים לכל מי שמתכנן לעבוד בתחום. בכלל זה, כלים להשגת וניתוח נתונים על השוק והתחרות, כלים להבנת צרכים ורצונות של צרכנים (פוטנציאלים וקיימים), כלים לקביעת שוקי מטרה ופיתוח מוצרים חדשים, כלי פרסום ועוד.
 

הסטודנטים במסלול זה לומדים בין השאר כיצד להפעיל אסטרטגיות שיווקיות בעידן המודרני, למנף את השימוש ברשתות חברתיות לצרכים שיווקיים, לזהות באיזו 'שפה' יש לפנות לקהלי היעד, לנהל את הקשר איתם וכיצד לפתח מוצרים ושירותים המתאימים להם.
 

כמו כן, הקורסים בהתמחות בשיווק עוסקים בנושאים בעלי חשיבות מכרעת לחברות כגון אסטרטגיות לקביעת מחירים ואסטרטגיות של ניהול תקשורת עם הצרכנים באמצעי שיווק שונים (פרסומות, אנשי מכירות, שיווק ישיר ועוד).

 

למידע נוסף על ההתמחות והקורסים הנלמדים בה

 

 

 

ניהול טכנולוגיה, יזמות ומערכות מידע

 

הסטודנטים בפקולטה לניהול ככלל ובמסגרת ההתמחות בניהול טכנולוגיה ומערכות מידע בפרט, זוכים להיחשף לידע הרב שנצבר בישראל בתחום. הם נחשפים מקרוב למחקרים העדכניים ביותר, וזוכים לרכוש גם ניסיון פרקטי.
 

ההתמחות כוללת לימודי ליבה אשר חושפים את הסטודנטים לתחומי ידע נרחבים, ולצדם קורסים שמקנים להם את העקרונות והכלים המקצועיים הדרושים למנהלים בסביבות טכנולוגיות מתקדמות. ההתמחות מטפחת את היכולות הדרושות ליזמות טכנולוגית, ושמה דגש על עבודת צוות, ניתוחי אירועים ופרויקטים יישומיים. המרצים בהתמחות הם חברי סגל הפקולטה, לצד מרצים מובילים מהתעשייה הישראלית ומרצים אורחים מחו"ל.

 

למידע נוסף על ההתמחות והקורסים הנלמדים בה

 

 

 

 

 

ניהול והתנהגות ארגונית

 

ההתמחות בניהול והתנהגות ארגונית היא מסלול לימודים שמעניק ידע חשוב לכל מנהל עתידי ובעיקר למי ששואף להשתלב בעתיד בתפקידים שדורשים ידע ספציפי בניהול כוח אדם, הדרכה ופיתוח ארגוני.
 

במסגרת המסלול לומדים הסטודנטים להבין לעומק את מורכבות המערכות הארגוניות ורוכשים כלים שמסייעים למנהלים למקסם את האפקטיביות של העובדים בהן. בקורסים השונים רוכשים הסטודנטים כלים שמסייעים לנהל עובדים ביעילות ולייצר סביבת עבודה חיובית המשפרת את ביצועי החברה.
 

הסטודנטים נפגשים בקורסים עם סוגיות מרתקות, הנוגעות לפסיכולוגיה האנושית, כגון הנעת עובדים להשגת יעדים ארגוניים, תהליכי קבלת החלטות, ניהול משא ומתן, דינמיקה של עבודת צוות, תהליכי כוח והשפעה בארגונים ועוד. קורסים נוספים עוסקים בתחומים חשובים כגון ניהול מערכות ארגוניות גדולות, חלוקת משאבים בארגון, פיתוח מערכי הדרכה ולמידה והסתגלות למציאות הרב-תרבותית בחברות גלובליות.

 

למידע נוסף על ההתמחות והקורסים הנלמדים בה

 

 

 

ניהול נתוני עתק ובינה עסקית

 

במסגרת תכנית הלימודים שלנו בהתמחות זו, רוכשים הסטודנטים ידע מקיף בשימוש בשיטות Data Science לצורך הפיכת הנתונים הגולמיים למידע שימושי שיכול לשמש לצורך קבלת החלטות עסקיות. תכנית הלימודים מעניקה לסטודנטים בסיס מקצועי נרחב, באמצעות חשיפתם למתודולוגיות וכלים מתקדמים לטיפול והפקת תובנות מנתונים. כמו כן, התכנית מכשירה אותם לעבודה מעשית בתחום מבוקש זה.

 

למידע נוסף על ההתמחות והקורסים הנלמדים בה

 

 

ניהול פיננסי ושוק ההון

 

ההתמחות בניהול פיננסי ושוק ההון מעניקה לסטודנטים הכשרה מלאה לתפקידי ניהול ומטה בחברות פיננסים, בנקים, חברות ביטוח וחברות העוסקות בשוק ההון (מנהל תיקים, מנהל סיכונים, אנליסט ועוד), או לתפקידי ניהול פיננסי בחברות וארגונים. במסגרת הלימודים מקבלים הסטודנטים את הכלים הנחוצים להם לצורך הבנת הנעשה בתחום, ומקבלים מקפצה לתפקידים המבוקשים בעולם הניהולי ולקריירה עתירת אתגרים ועניין.
 

בין הנושאים הנלמדים בקורסים השונים: תורת ההשקעות ותמחור נכסים פיננסיים, הבורסה ושוק ההון, ניהול פיננסי והערכת שווי של חברות, תמחור אג"ח, אופציות וחוזים עתידיים, ניהול בנקאי, ניהול סיכוני אשראי, אמידת סיכונים בביטוח, מימון פרויקטים, הסדרי חוב, מימון התנהגותי, עריכת דו"חות פיננסים ועוד.

 

למידע נוסף על ההתמחות והקורסים הנלמדים בה

 

 

 

ניהול נדל"ן

 

חשיבותו של ענף הנדל"ן בכלכלת ישראל, כמו במדינות רבות בעולם, גדולה מאוד. ניהול ומימון נדל"ן הוא תחום מורכב, שדורש, לצד הידע הניהולי הכללי, גם ידע ספציפי מאוד. ההתמחות בניהול נדל"ן מציעה לסטודנטים שילוב אידיאלי בין כלים תיאורטיים לבין כלים מעשיים המבטיחים את אפשרות שילובם של הבוגרים במגוון רחב של מסלולי קריירה – בחברות המתמחות בהשקעות בנדל"ן, בחברות יזמות ופיתוח נדל"ן, ייעוץ נדל"ני ועוד.

 

למידע נוסף על ההתמחות והקורסים הנלמדים בה

 

 

ניהול גלובלי וייעוץ עסקי

 

בעולם העסקים המורכב והמשתנה, מנהלים מתמודדים עם אתגרים גלובליים ברמה העסקית והארגונית. ההתמחות בייעוץ אסטרטגי גלובלי מכשירה את הסטודנטים לתפקידי ניהול גלובלי וייעוץ אסטרטגי בחברות גלובליות. הקורסים בהתמחות כוללים שילוב של ידע אקדמי עם התנסויות מעשיות במגוון נושאים בתחום הייעוץ האסטרטגי והניהול הגלובלי, כגון: פיתוח אסטרטגיה גלובלית, ניהול צוותים גלובליים, ניהול רב-תרבותי, עקרונות ביעוץ עסקי, יעוץ למדינות, דילמות ביעוץ עסקי, יצירת אימפקט חברתי בקנה מידה גלובלי ועוד.

גולת הכותרת של ההתמחות הוא פרויקט ייעוץ עסקי, במסגרתו המשתתפים יתנסו במתן יעוץ עסקי למקבלי החלטות בכירים של חברות מובילות במשק המתמודדות עם שאלות אסטרטגיה גלובלית. הפרויקט כולל מחקר, אנליזה וגיבוש המלצה תוך עבודה בצוותים גלובליים עם סטודנטים לניהול מאוניברסיטאות מרחבי העולם. בתום הקורס המשתתפים יציגו את המלצת הצוות למקבלי ההחלטות בחברה.

 

למידע נוסף על ההתמחות והקורסים הנלמדים בה

 

 

ניהול מערכות בריאות

 

תחום הבריאות הוא אחד התחומים בעלי החשיבות החברתית והכלכלית הגדולים ביותר בישראל, כמו גם במדינות רבות אחרות. ניהול מערכות הבריאות הופך לאתגר מורכב ומסובך, הדורש מנהלים מקצועיים בעלי ידע ייחודי.

 

במסגרת ההתמחות רוכשים הסטודנטים ידע כללי בתחומי הניהול ובמקביל רוכשים כלים שיסייעו להם להתמודד עם האתגרים הייחודים בתחום הבריאות. תכנית הלימודים כוללת קורסים ייחודים כגון: כלכלת בריאות, קבלת החלטות ברפואה, ניהול האיכות ברפואה ועוד.

 

למידע נוסף על ההתמחות והקורסים הנלמדים בה

 

ניהול מערכות פיננסיות לרו"ח

הלימודים יתחילו ב-23.7.2020

התכנית מיועדת לרו"ח

המרכיב הפיננסי הוא חלק מהליבה העסקית של כל ארגון וחברה. ידע פיננסי חשוב לכל מנהל/ת  מאחר והוא מאפשר ניהול אפקטיבי ויעיל המוביל  את ביצועי הארגון בהווה ובתכנון עתידי. היום יותר מתמיד קיימת ההבנה עד כמה ניהול המערכת הפיננסית היא אבן משמעותית בארגון. רואי חשבון המעוניינים להתקדם לתפקידי ניהול זקוקים ליצירת תשתית ידע בתחום המימון וליכולות ניהוליות.

ההתמחות בניהול מערכות פיננסיות מקנה ידע תיאורטי ויישומי בתחום המימון החשוב בכדי להתקדם לתפקידי ניהול בחברות ראית חשבון, תפקידי חשבות או CFO בארגונים שונים. הסטודנטים בהתמחות זו לומדים בין השאר את הנושאים הבאים: תורת ההשקעות, אופציות, הערכת שווי, ניהול פיננסי, מימון התנהגותי ועוד. לצד הידע בתחום המימון לומדים הסטודנטים בהתמחות כיצד הטכנולוגיה מעורבת היום בארגונים בכלל ובתחום הפיננסי בפרט בנוסף ההתמחות מקנה ידע אקדמי ויישומי בניהול אנשים וצוותים מיומנויות הנדרשות למימוש התפקיד הניהולי.
 

למידע נוסף על ההתמחות ועל הקורסים הלמדים בה

 

 

 

 

 

 

 

 

המידע מעודכן לשנת תשפ"א

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive