פונקציות ניהוליות

ניהול המימון

קורס זה מקנה למשתתפים מושגי יסוד בתיאוריה של המימון ומאפשר להם ליישמם לבעיות ההשקעה והמימון של הפירמה והפרט. המנהלים לומדים את דרכי החשיבה ושיטות העבודה שביסוד הניהול הפיננסי של חברות, תוך מתן דגש על המתודולוגיות המשמשות לקבלת החלטות.

 

 

ניהול השיווק

הקורס עוסק בדרכים ליצירת ערך עבור הלקוח, החברה ושותפיה האסטרטגיים על ידי פיתח חשיבה שיווקית אסטרטגית בעידן של שינויים מהותיים בעולם הטכנולוגי, בהתפתחויות הגלובליות, באופי התחרות, בהתנהגות הצרכנים ובאמצעי התקשורת.

 

 

אסטרטגיה תפעולית  

במסגרת קורס זה נדון בתרומתו של המערך התפעולי למימוש היעדים האסטרטגיים של הארגון. יוגדרו מושגים כגון תהליכים, תפוקה, צווארי בקבוק וזמני ביצוע ונבחן כיצד מדדים תפעוליים שונים תורמים לביצועים הפיננסיים של החברה. הקורס יסקור את תפיסת הניהול הרזה ואת תחום עיצוב מערכות השירות. בסוף הקורס נדון במורכבותן של שרשראות אספקה גלובליות ונסקור את הכלים אשר עומדים לרשות המנהל/ת על מנת להקטין סיכונים בתחום זה.

 

 

ניהול מערכות ארגוניות בסביבות דינמיות

הקורס מקנה כלים להתמודד עם סביבה דינמית באמצעות הבנת הקשר בין המבנה הארגוני והתהליכים הפנימיים והחיצוניים העשויים לעצב את תבניתו.

 

 

סוגיות אתיות וקבלת החלטות בניהול

הקורס משלב ממצאים מתחום פסיכולוגיה של קבלת החלטות עם גישות פילוסופיות לפתרון דילמות מוסרית ומאפשר למנהלים ללמוד להבחין, לנתח ולהתמודד עם דילמות אתיות וסוגיות של אחריות חברתית בניהול ובעסקים; להגביר את המודעות והאכפתיות לאחריות החברתית של עסקים ושל מלכ"רים - כמנהלים, כמקצוענים, כעובדים וכפרטים בחברה.

 

 

ניהול טכנולוגיה ומידע

הקורס מכשיר להתמודדות מושכלת עם ההזדמנויות והאתגרים העסקיים שמציבות טכנולוגיות המידע בארגון העכשווי. בפרט, מתמקד הקורס בשילוב משאבי המידע הארגוני בתהליכי קבלת ההחלטות הניהוליות ובאסטרטגיה הארגונית ובתפקידן המתעצם של טכנולוגיות מידע בהנעת תהליכים עסקיים והפיתוח העסקי.

 

 

מדע הנתונים למנהל עסקים

התפתחויות בטכנולוגיות המידע מאפשרות איסוף ועיבוד כמויות עצומות של נתונים ממגוון רחב של מקורות. נתונים אלו, המכונים באופן פופולרי "ביג דאטה" מאפשרים לגופים עסקיים קבלת תובנות עסקיות חשובות ושיפור משמעותי בביצועיים העסקיים. בהקשר זה הביטוי Data is the New Oil נשמע לאחרונה יותר ויותר.מטרת קורס זה הינה להסביר עקרונות יסודיים שעומדים בבסיסו של תחום הData Science -.
בניגוד לקורסים מתקדמים בתחום, ההתמקדות בקורס אינה בצד האלגוריתמי, אלא בהסבר של עקרונות, שיטות, ויכולות (וגם מגבלות).

 

 

חזרה למבנה הלימודים 

 

צור קשר

גודל קובץ מירבי: 2 MB
סיומות קובץ מותרות: pdf doc docx ppt pptx
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>