מכון חוגג למחקר יישומי בטכנולוגיית הבלוקצ'יין יוקם בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב

ביוזמה ראשונה מסוגה בישראל, המצטרפת לחלוצי התחום באקדמיה העולמית, יוקם בפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל אביב מכון למחקר יישומי בטכנולוגיית הבלוקצ'יין, ביוזמת ותרומת איש העסקים משה חוגג, בסך של 7 מיליון שקלים.

03 אוקטובר 2018
בתמונה מימין: נשיא אוני' תל אביב, פרופ' יוסף קלפטר; משה חוגג; פרופ' משה צבירן, דקאן הפקולטה לניהול ופרופ' דן עמירם, סגן דקאן הפקולטה לניהול, המיועד לשמש כראש המכון למחקר יישומי בטכנולוגיית הבלוקצ'יין בפקולטה לניהול.

ייעודו של המכון לקדם את המחקר, ההוראה והפצת הידע בתחום יישומי טכנולוגיית הבלוקצ'יין. מדובר ביוזמה ראשונה מסוגה בישראל ומהבודדות בעולם. בכך מצטרפת אוניברסיטת תל אביב למספר מכוני מחקר המוקמים באוניברסיטאות מובילות בעולם, כגון סטנפורד וקולומביה.

המכון יקצה משאבים למחקרים רב-תחומיים בשילוב בין חוקרים מאוניברסיטאות בארץ ובעולם לבין מנהיגים בתעשייה, על מנת לפתח את הידע ואת הגישות המומלצות ליישום טכנולוגיות הבלוקצ'יין בעולם העסקים ובתחומים נוספים - דוגמת בריאות, משפטים, ממשל ועוד. בנוסף למחקר, יקדם המכון גם את ההוראה והפצת הידע באמצעות קורסים ייעודיים במסגרת לימודי התואר השני, יזום כנסים ופעילויות נוספות.המכון יכשיר את דור העתיד של היזמים, המנהלים והמשתמשים בתחום, וישמש מוקד ידע מוביל עבור הקהילה העסקית והפיננסית תוך חיבור בין האקדמיה ליזמים. פרופ' דן עמירם, סגן דקאן הפקולטה לניהול, מיועד לשמש כראש המכון. ד"ר יעקב מנדל, מיועד לשמש כמנהל המכון.

מר משה חוגג אמר בטקס חתימת ההסכם: "אני שמח שנמצא החיבור הנכון והדרוש כל כך בין עולם היזמות והעסקים לאקדמיה. מדובר בהמשך טבעי של השקעה בתחום החינוך של סטודנטים בישראל, בה אני מאמין ורואה חשיבות עליונה. הקמת מכון זה יאפשר מחקר מעמיק ויתרום להאצת הפיתוח הטכנולוגי ויישומיו במרבית תחומי החיים שלנו לטובת יזמים ועסקים בארץ ובעולם. אני מאמין כי באמצעות הענקת ידע, כלים מעשיים ומלגות לסטודנטים, נסייע להכשרת דור העתיד שיוביל את קידום המהפכה הטכנולוגית הבאה."
פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל אביב, בירך על הקמת המכון והודה למשה חוגג על תרומתו הנדיבה. לדבריו, "המכון החדש מהווה נדבך נוסף בפעילות הענפה של אוניברסיטת תל אביב, שהיא אחת האוניברסיטאות המובילות במחקר, בטכנולוגיה וביזמות. המכון יביא לידי ביטוי את החדשנות בקידום המחקר על יישומיה של טכנולוגיה  הנמצאת כעת בתחילת דרכה ועתידה לחולל שינויים מרחיקי לכת."

פרופ' משה צבירן, דקאן הפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל אביב, התייחס בדבריו לחשיבות הקמת המכון: "טכנולוגיית בלוקצ'יין מאפשרת עקיבות, אבטחה ושקיפות ולכן מורידה את החסמים ליצירת נכסים דיגיטליים סחירים ומאפשרת לאנשים ולגופים, שאינם מכירים או סומכים אחד על השני, לקדם תהליכים ולבצע עסקאות בצורה אמינה ובטוחה במגוון רחב של תחומים." עוד אמר והוסיף, "הפקולטה לניהול שמה לה למטרה להיות בחוד החנית של המאמצים לשפר, ליישם ולהבין את ההשפעות הצפויות של טכנולוגיה זו. הקמת המכון הינה חלק מהאסטרטגיה שלנו להובלת יזמות וחדשנות בכל תחומי הניהול והעסקים וכחלוצי המחקר וההוראה של טכנולוגיית הבלוקצ'יין בישראל, אנו נבחן את הפוטנציאל המלא של יישומי טכנולוגיה זו לפיתוח שירותים ומוצרים מבוססי בלוקצ'יין אשר יובילו לשינויים פורצי דרך בכל תחומי החיים."

טקס חתימת ההסכם נערך בין החגים, בהשתתפות פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל אביב, מר משה חוגג, עמוס אלעד, סגן נשיא האוניברסיטה לקשרי חוץ, פרופ' משה צבירן, דקאן הפקולטה לניהול ע"ש קולר, פרופ' דן עמירם, סגן דקאן הפקולטה לניהול, עו"ד עדי אולמרט, מנכ"לית אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב ויעל רגב, מנהלת אגף קשרי חוץ באוניברסיטת תל אביב.

משה חוגג הנו יזם הייטק המושקע במספר חברות טכנולוגיה ישראליות ובינלאומיות ונחשב לאחד המשקיעים המוכרים בישראל. בשנים האחרונות חוגג מוביל, יוזם ומשקיע במספר רב של חברות טכנולוגיות ומוביל את תחום ההשקעה במטבעות הדיגיטליים וחברות בלוקצ'יין בישראל ובעולם. חוגג משמש כיו"ר קרן סינגולריטים, אחת הקרנות הפעילות כיום בהשקעות בהייטק הישראלי. הקרן מחזיקה בפורטפוליו של עשרות חברות, ביניהן טלגרם ובצעה מספר אקזיטים בעבר.
חוגג הנו המנכ"ל של חברת הטלפונים החכמים Sirin Labs, אחת מחברות הדגל של הקרן. הוא גם אחד המשקיעים הראשונים בחברת Storedot, העוסקת בפיתוח סוללות חדשניות לרכבים חשמליים. חברת הקריפטו של הקרן, Alignment, העוסקת בתחום הבלוקצ'יין, הובילה גיוסים במעל 600 מיליון דולר בשנה האחרונה.

*בלוקצ'יין Blockchain - היא תפיסה טכנולוגית במחשוב, המאפשרת פעילות עסקית מאובטחת באינטרנט ואימות של טרנזקציות בין צדדים שונים, ללא צורך בישות ניהול מרכזית. את הגורם המנהל מחליפים "בלוקים" מוצפנים של מידע, היוצרים מבנה נתונים מבוזר ואין אפשרות לשנות את תוכנם מרגע שנקבעו.

לכתבות בנושא:

גלובס
מעריב
אנשים ומחשבים

 

צור קשר תואר ראשון
 

מתעניינים בלימודים?

 
 *
 *
 *
 *
מתעניין בתכנית *

 
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive