מפגשים, סיורים לימודיים, תכניות הכשרה ושיתופי פעולה בינלאומיים

לצד ניהול מועדוני הבוגרים ומפגשי הנטוורקינג, עורך ארגון הבוגרים מפגשים וסיורים מקצועיים, תכניות הכשרה ייחודיות ושיתופי פעולה בינלאומיים עם בוגריו.

 

לפניכם מספר דוגמאות:

חמש בקולר – חמישה מפגשים בשעה חמש

השנה התמקדנו ב"הצצה יחודית למאחורי הקלעים של ניהול פרויקטים: המפתח להשגת יעדים אסטרטגיים ועסקיים".
ניהול נכון של פרויקטים הוא חיוני להנעת שינוי, פיתוח וחדשנות בארגון. הסדרה עסקה בשימוש במיומנויות מתקדמות לניהול פרויקטים מנקודת מבט אקדמית ומעשית.
הסדרה, בשת"פ עם ד"ר ורד הולצמן, בוגרת הפקולטה (MBA ניהול טכנולוגיה ומערכות מידע, PHD טכנולוגיה ומערכות מידע) ומרצה בה, חשפה בפני ציבור הבוגרים ותלמידי התואר השני בפקולטה את הגורמים השונים שמסייעים להצלחת ניהול הפרויקט בארגון. המרצים בסדרה היו חוקרים בפקולטה ובוגרים ובוגרות שהציגו את הפרקטיקה המעשית.

לצפיה בסרטון המסכם לחצו כאן.

 

פרויקט ארגון הבוגרים ותובנות בחינוך

ב- 26.2.2019 התקיים מפגש הסיום המרגש של פרויקט ארגון הבוגרים ועמותת תובנות בחינוך.
עמותת תובנות בחינוך, שהיו"ר וממיסדיה היא יעל ליפמן (2008 (EMBA  הוקמה כדי לתת מענה לבתי ספר בפריפריה החינוכית ברחבי הארץ.
המפגש התקיים בפקולטה וכלל את תלמידי כיתה י"א מבי"ס רמז בפרדס כץ, סגל הפקולטה ו- 15 מהבוגרים שהתנדבו להגיע לבית הספר ולספר להם על דרכם בעולם העסקים, על כלכלה, ניהול כספים ובעיקר על מציאת הקול הפנימי שמדריך אותנו בחיים.
קבלנו הרצאה מאלפת של סגן הדקאן, פרופ' דן עמירם ולאחר מכן יצאנו למירוץ ניווטים אתגרי ברחבי הקמפוס, אותו ארגנה יעל ליפמן, שהיא חובבת מרוצי ניווטים מושבעת!
לחצו כאן לצפייה בסרטון. לחצו על מסך מלא לחוויית צפייה מהנה.
תודה מקרב לב לכולם, להתראות בשנה הבאה!

סיור לעמק הסיליקון של ישראל - מגדל העמק | 21.12.2018
ביקרנו בבית ספר "יערת העמק" שם פגשנו את יעל ליפמן (2008 EMBA ), יו"ר וממייסדי עמותת תובנות בחינוך שפעילה בבית הספר עם תכניות העשרה וקידום התלמידים.  פגשנו את הצוות החינוכי ותלמידי בית הספר שסיפרו לנו על שיתוף הפעולה יוצא הדופן של העמותה וכיצד היא מסייעת להעצמת חווית הלימודים.

ביקרנו במוזיאון הרכבת ההיסטורי, רכבת העמק, בכפר יהושע ושמענו הסברים מרתקים על הרכבת ופיתוח המסחר באזור המזרח התיכון של המאה הקודמת.  שם גם בישלנו, כמיטב המסורת, ארוחה גלילית כיד המלך, שתינו יין ועברנו חווית גיבוש ונטוורקינג בין הבוגרים.

 

סיור למאחורי הקלעים של עולם היזמות בצפון | 18.7.2018

יצאנו לפגוש את בוגרי הפקולטה ציפי ארמון-עוזר, מנכ"לית לומניס שמייצרת מיכשור ביו-רפואי ביקנעם ואת גיא בן צבי שהקים וייסד את חברת אומגה 3 גליל שמיבאת שמן דגים לטיפול בהפרעות של קשב וריכוז בילדים. 

"חמש בקולר" – סדרת מפגשים על עסקים קטנים

ארגון הבוגרים של הפקולטה לניהול, בשיתוף עם רו"ח איל דרורי, יועץ אסטרטגי, פיננסי וניהולי ומנכ"ל אלדר יועצים (חשבונאות 1992) ערך סדרת מפגשים בהשתתפות חוקרים מהפקולטה לניהול ומומחים מהתעשיה, שדנו בהיבטים שונים של ניהול עסקים קטנים.

הסיור התקיים בחיבור שבין ישן לחדש. התחלנו עם ביקור בקרן הון סיכון הבינלאומית JVP ופגשנו את פיונה דרמון
 (2005 קלוג-רקנאטי) שותפה ומנכ"לית תפעול. הקרן משקיעה בסטארט-אפים המתקדמים בעולם ויושבת בבית המדפיס הממשלתי העתיק שהוקם במאה הקודמת, שופץ וכיום הוא בניין לשימור.משם המשכנו לסדנת בישול בנוסח שוק מחנה יהודה שהתקיימה במכללת טעמים הסמוכה לשוק בהנחיית השף יובל אטיאס. 

התחלנו במפגש עם רחלי גנות, מייסדת ומנכ"לית חברת רייצ'יפ, בוגרת קלוג-רקנאטי , תוכנית ה- MBA הבינלאומי למנהלים, להתרשמות מפעילותה של חברת הייטק בעולם החרדי. רחלי שמה לה למטרה להעסיק מתכנתות חרדיות בפיתוח פרויקטים מורכבים בתחומי תוכנה וחומרה, צ'יפים, מערכות זמן אמת, מובייל ואוטומציה. לאחר מכן יצאנו לסיור רגלי ברחבי בני ברק בהדרכת דורית ברק, בת למשפחת מייסדי העיר וחוקרת תולדותיה. 

הסיור כלל מס' נקודות: סיור בעלה נגב נחלת ערן – כפר שיקומי ייחודי המציע בית חם, מקצועי ואוהב לילדים ובוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית קשה. הכפר נקרא ע"ש ערן אלמוג ז"ל, בנם של דידי ואלוף (מיל') דורון אלמוג (EMBA 1997) , שנמנה עם מקימי המקום והוא ממשיך להוביל את חזון הכפר ולהניע אותו. לאחר מכן בקרנו במחלבת צאלה, הכנו גבינה והמשכנו לקיבוץ רביבים לביקור במדגרה , בית גידול לסטארטאפים צעירים לשיחה עם מנכ"ל המיזם, אלעד יאורי (2012 MBA).  סיירנו במצפה רביבים על ההיסטוריה המרתקת שלו מאז הקמתו בשנת 1943. לצפיה בסרטון המסכם את היום לחצו על התמונה.

סיור במחלבת שטראוס
הסיור לווה בהרצאה מפי ד"ר נאוה מיכאל-צברי, מנהלת מרכז רעיה שטראוס לחקר עסקים משפחתיים בפקולטה לניהול. בסיום הסיור הגענו לחוות התבלינים שם הכנו בראנץ' בסגנון "קרב סכינים" וקנחנו בתצפית על "עמק הסיליקון" מתל יקנעם. לחצו על התמונה לצפות בסרטון מחוויות הסיור.

בסדרה בת 6 מפגשים, בשיתוף המכון לחקר האינטרנט של אוניברסיטת תל- אביב, המתקיימת זו פעם ראשונה, מדברים חוקרים מן הפקולטה לניהול ומומחים מהתעשיה והאקדמיה, בהיבטים השונים של העולם המקוון: כוונות וכיוונים של מהפכת המידע הן בהווה והן לקראת השנים הקרובות. לחצו על התמונה לפירוט המלא של נושאי הסדרה.

כיצד מנהלים חברה גלובלית בעולם הדיגיטלי ? | 30.6.2016

בסיור בחברת ההייטק הבינלאומית Vonage, שממוקמת ברעננה, פגשנו את מנהלה שגיא דודאי (ניהול 2000 בהצטיינות, 2015- KR) החולש על 3 אתרים: רעננה, ניו-ג'רזי ואטלנטה. שמענו על האתגר שבניהול חברה גלובלית, על הדומה והשונה באקו-סיסטם של כל אתר ועל החידושים כגון: תאי טלפון סלולריים מופעלים ע"ג VOIP. 

קמעונאות, שיווק, יצירתיות והתנהגות צרכנית | 23.3.15

סיור המקצועי שערכנו בשיתוף נציגויות התלמידים בפקולטה במשרדי הנהלת איקאה עם בוגר הפקולטה דוד סבן, (MBA בניהול פיננסי, 2012), סמנכ"ל הכספים של החברה בישראל

אתגרי ניהול עולם היין ויקבי הבוטיק בישראל | 19.5.15

סיור מקצועי שערכנו בשיתוף נציגויות התלמידים בפקולטה מטעם אגודת הסטודנטים ביקב צרעה עם בוגר הפקולטה לניהול אורי רן, (KR-EMBA, 2001), מנכ"ל היקב

סיור במרכז החדשנות של eBay בישראל | 8.4.14

סיור לימודי שערכנו בשיתוף נציגי החוג לניהול ברקנאטי במשרדי מרכז החדשנות של eBay בישראל, ששניים מראשיו הם בוגרי החוג משנת 2011, מתן בר וארז דיקמן

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive